ברשימות הבחירה, ניווט עם החצים למעלה ולמטה בין האפשרויות

אומנות ותרבות

אומנות ותרבות מוצגות 0 תוצאות

מאז חנוכת טרמינל 3 בשנת 2004 הנהלת נמל התעופה בן גוריון מקפידה לתת ביטוי לתחום התרבות והאמנות ברחבי נתב"ג. על אף היות רשות שדות התעופה מומחית לתחום התעופה בישראל, הנהלת רש"ת לדורותיה מאמינה כי למידת מה של ביטוי לפעילות תרבותית ואמנותית יש ערך מוסף לצד הפעילות האווירית הענפה, נושאים שברוח אינם זרים להנהלה.
הארכיטקטורה של טרמינל 3 נמנית על האסתטיות והמרשימות בארץ.
האדריכלות הפנימית של אולם מקבלי הפנים, על עמודי השיש המוצבים בו, מרהיבה ביופייה ומעוררת השראה.
הטרמינל משובץ בשכיות חמדה, בקירות מעוצבים באלגנטיות וכן באוֹצְרוּת של פסלי ברונזה מעניינים.
את רחבי הנמל מפארים פסלים סביבתיים וגנים פורחים טובלים בירק מעטרים כל פינה. אחד הגנים היפים בנמל הוא גן ארץ ישראל בחזית טרמינל 3. הגן מזוהה עם המסורת היהודית והבחירה לנטוע בו עצי תמר, זית, גפן, פרי הדר נעשתה במחשבה תחילה.
האמנות הינה חלק בלתי נפרד מהתרבות ומההיסטוריה של העם היהודי בתפוצות ובארץ.
בחודש יולי 2006 האקדמיה לאמנות "בצלאל" בירושלים חגגה 100 לקיומה, ואת חגיגת היובל הכפול בחרה לחגוג בנתב"ג. תערוכת הבוגרים שלה באותה השנה הוצגה בטרמינל 1. אולם היוצאים הישן הפך לגלריה פתוחה והיצירה האמנותית של אמנים ישראליים צעירים, בוגרי תואר ראשון, הוצגה לראווה בפני קהל רחב.
החל משנת 2008 הנהלת נתב"ג החילה מסורת שנמשכת גם היום כאשר תערוכות מתחלפות בשדרה המובילה לאולם היוצאים – דיוטי פרי. התערוכות הן בדרך כל בדגשים ארץ ישראליים ומאושרות רק למוסדות ממלכתיים וממשלתיים. התערוכות השונות מציגות מבחר מגוון של יצירות, כרזות וצילומים בנושאים שהנם ציוני דרך בהיסטוריה של עם ישראל, ארץ ישראל ומדינת ישראל. לכל אחת מן התערוכות שהוצגו עד היום, הייתה זיקה לתחום או לנושא השזור בהיסטוריה של ישראל.
התערוכות מגוונות ורבות פנים ומכל אחת מהן משתקף רובד או היבט מסוים מן ההוויה הישראלית כאומה ששרדה אלפי שנים של תהפוכות, גולה ושיבה לארץ ישראל עם תקווה גדולה בלב פנימה.
התֵמָה של כל אחת מן התערוכות המבוקשות נבחנת בקפידה רבה. גורמי הנמל מייחסים חשיבות גדולה בשילובם של גורמים חוץ ארגוניים, הקשורים לנושא התערוכה, ופועלים ברוח זו. תערוכת כרזות ארץ ישראל למשל, תוכננה בשיתוף פעולה מלא עם ארגון "קרן היסוד" אשר תרם את הכרזות, תמך והציג תערוכה מקצועית ומרשימה.
לתערוכות אנו דורשים אוֹצֵר, ידי אנשי מקצוע מומחים, יועצים אמנותיים, יועצים טכניים והפקה ברמה גבוהה.
התערוכות נפתחות בדרך כלל בטקס צנוע אך מכובד, כאשר כל הגורמים המעורבים נושא התערוכה, לרבות שרי ממשלה, ולעתים גם קהל הנוסעים המזדמן לשדרה ביום הטקס, מוזמן לקחת חלק.

במהלך התקופה בה מוצגת התערוכה, אלפי נוסעים ותיירים היוצאים את הארץ מופתעים לגלות כי הנם מהלכים לאורך השדרה שהיא הלכה למעשה גלריה מרשימה. הקהל הרב מתעכב לעיין בטקסטים המלווים את היצירות, מתעניין, מצלם ומצטלם למזכרת.
הנושאים המובהקים בתערוכות, מנגנים על מיתרי הלב, במיוחד זה של הישראלים.

רשימת התערוכות שהוצגו בשדרה:
2016 - תערוכת מדע, טכנולוגיה וחלל
2015 - תערוכת "ישראל היפה בירוק"
2014 - 100 שנות תעופה אזרחית בישראל
2013 - ספורטאים ישראלים
2011 - תערוכה של מוזיאון ישראל
2010 - תערוכת כרזות קרן היסוד
2008 - כרזות ימי העצמאות לישראל

במרוצת השנים, תערוכות נוספות הוצגו ברחבי הנמל, וביניהן:

70 שנים לכנסת - הכנסת מעצבת את פני החברה

תערוכת בצלאל 100- טרמינל 1

120 שנות ציונות

אומנות בנמל

גנים ופסלים סביבתיים

פעילות למען הקהילה

חמסה עלינו

קרן קיימת לישראל

המכביה ה-21