ברשימות הבחירה, ניווט עם החצים למעלה ולמטה בין האפשרויות

בידוק ביטחוני בנמל התעופה בן גוריון - הנחיות ביטחון

 • כלל הנוסעים הטסים מנמל התעופה בן גוריון נדרשים לעבור בידוק ביטחוני ע"י עובדי הביטחון בטרמינל ממנו יוצאת טיסתם.

  במהלך הבידוק הביטחוני נדרשים הנוסעים להציג דרכון בתוקף וכרטיס טיסה/עליה למטוס בפני עובדי הביטחון, במעמד זה יישאלו שאלות ביטחוניות רלוונטיות לטיסתם.

  על הנוסעים להתייצב לתהליך הבידוק הביטחוני כ-3 שעות טרום מועד המראתם.

 • בנמל התעופה בן גוריון פועלת מערכת בידוק ביטחונית אוטומטית לבדיקת כבודות הנוסעים 
  HBS - Hold Baggage Screening .

  מערכת ה - HBS פועלת בשיטה של 100% בידוק ביטחוני טכנולוגי אוטומטי. המערכת פותחה ע"י רשות שדות התעופה לשם שיפור רמת השירות לטסים מנמל התעופה בן גוריון.

  הבידוק הביטחוני טכנולוגי קיים בשתי חלופות :

  מערכות אוטומטיות משולבות במערכת מיון המזוודות (In Line)

  מערכות עצמאיות לא אוטומטיות (Lobby Installation, Stand Alone)

  הכבודה נשלחת אל מערכת מיון חדשנית אשר כוללת מערך בידוק טכנולוגי העומד בסטנדרטים המחמירים ביותר בעולם ומתבססת על יכולות טכנולוגיות גבוהות. יתרה מזאת, המערכת עונה על הנחיות היועמ"ש לממשלה הדורשות מרשות שדות התעופה תהליך בידוק שוויוני לכלל הנוסעים. הכבודה נשלחת לבדיקה לאחר תיוגה בדלפק חברת התעופה, כל מזוודה נסרקת על ידי מכשירי בידוק מהמתקדמים בעולם, במידה והמערכת תזהה פריט חשוד, היא תשלח את המזוודה לבדיקה ידנית.

  לאחר תיוג הכבודה בדלפק חברת התעופה, היא תשלח לבדיקה במערכת HBS.

  ניתן לנעול את המזוודות הנשלחות לבידוק הביטחוני במערכת ה – HBS במנעולים מיוחדים. מנעולי תקן המאושרים לשימוש, במרבית שדות התעופה בעולם, ע"י רשויות הביטחון האמריקאיות (ה - TSA  האמריקאי) מאושרים לשימוש גם בנתב"ג.

  את מנעולי  ה - TSA ניתן לרכוש במגוון חנויות ברחבי הארץ וכן בנמל התעופה בן גוריון באולמות הציבוריים. רק מזוודות הנעולות במנעולי ה - TSA יוטסו ליעד הטיסה כשהן נעולות.

 • פריטים אסורים להטסה, כמו חפצים חדים או גזיות, אשר יאותרו במהלך הבדיקה הביטחונית במגזר השיקוף לכבודת יד, לא יאושרו להטסה.

  בנוסף, חל איסור על משלוח סוללות ליתיום-יון וסוללות ליתיום-מתכת
  ללא ציוד בכבודה לבטן המטוס.

  למידע נוסף מאתר יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי)- לחצו כאן.

   

 • האיחוד האירופי הקל את המגבלות על הטסת נוזלים שנרכשו ב"דיוטי פרי" בנמל התעופה בן גוריון:

  נוסעים היוצאים לכל אחת מארצות אירופה וכן בטיסות המשך לכל יעד נוסף באירופה או בארה"ב, יוכלו לרכוש נוזלים, מוצרי קוסמטיקה, בקבוקי שתייה חריפה ואלכוהול, מוצרי ספרי למיניהם (דאודורנטים וכו') ומוצרי ג'ל שנארזו בשקית אטומה ומיוחדת בחנויות הדיוטי פרי בנתב"ג .

  ההקלה במגבלות הביטחוניות להטסת נוזלים הינה עבור מוצרים שנרכשו  ב"דיוטי –פרי" בלבד ולא עבור מוצרים שהובאו מהבית או נרכשו מחוץ לחנויות ה"דיוטי פרי".

  על פי ההנחיות, נוסעים  עם מוצרי "דיוטי-פרי" מנתב"ג, ארוזים בשקית אטומה עפ"י התקן האירופי, יוכלו לטוס עם הנוזלים גם בטיסות ההמשך.

  נוסעים הטסים ישירות לארה"ב יכולים להטיס כל מוצר נוזלי שנרכש בחנויות ה"דיוטי-פרי" בנתב"ג כמו; בשמים, אלכוהול, מוצרי קוסמטיקה נוזליים, תרסיסים וכיו"ב ובתנאי שהמוצרים נארזו בחנות ה"דיוטי-פרי" בנתב"ג במארז מיוחד ואטום.

  שימו לב,
  בתחנה הראשונה בארה"ב, יש להכניס למזוודה את השקית הביטחונית עם המוצרים.

 • למגזר שיקוף כבודת היד יורשו להיכנס נוסעים שעברו תשאול ביטחוני ונושאים עמם כרטיס עלייה למטוס. במגזר זה ממוקמות עמדות בידוק המצוידות במכונות שיקוף מתקדמות, שערי גילוי מתכות ומכונות לאיתור מתכות בנעליים.
  מחשבים ניידים - מומלץ להוציא מהמנשא מבעוד מועד.
  במהלך הבדיקה הביטחונית יש להציג דרכון וכרטיס עלייה למטוס. כלל כבודת היד תעבור שיקוף והנוסע יעבור במעבר השער לגילוי מתכות.

  נא הקפידו לבדוק שלא נשכחו חפצים אישיים בעמדת הבידוק.

  רשימת פריטים האסורים להטסה בכבודת יד: מספריים, סכינים, אולרים, פצירות, גז פלפל, כלי עבודה וכד'. חפצים חדים שימצאו בכבודת היד לא יורשו לטוס עם הנוסע.