ברשימות הבחירה, ניווט עם החצים למעלה ולמטה בין האפשרויות

הסדרי נגישות והצהרת נגישות אתר האינטרנט

הסדרי נגישות
ברשות שדות התעופה רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל באי הנמל ובפרט לנוסעים נעזרים ולקהל עם צרכים מיוחדים. הרשות הנגישה בהתאם לחקיקת הנגישות את כל הטרמינלים והן את כל מעברי הגבול מבחינה פיזית והם את נגישות השירותים הניתנים על ידי הרשות.

על פי חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במדינת ישראל, האחריות לטיפול בנוסע נעזר ובכבודתו החל מכניסתו למבנה הטרמינל, או מרגע ירידתו מהמטוס, חלה על חברת התעופה עמה טס הנוסע. אי לכך, בפועל ניתן השירות, בנמל תעופה בן-גוריון, ע"י חברות שירותי הקרקע (Handling). השירות כולל ליווי וסיוע לנוסע הנעזר בהיותו בתהליך נוסע.
לקבלת השירות יש לפנות אל חברת שירותי הקרקע אשר מספקת שירותים לחברת התעופה עימה טס הנוסע.

רשות שדות התעופה אחראית למתן תשתית פיזית לפעילות נותני השירות לנוסעים נעזרים, על פי חוק. בטרמינלים ומעברי הגבול יש את ההסדרים הבאים:

 1. חניות נכים
 2. דרכי גישה ומעברים
 3. מעליות נגישות
 4. דלפקי שרות נגישים מבחינת גבהים ועם לולאת השראה לטובת מוגבלויות שמיעה
 5. שילוט נגיש
 6. שרותי נכים
 7. ספסלי ואזורי המתנה נגישים

רשות שדות התעופה מבוקרת על ידי נציגי הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, הכפוף למשרד המשפטים בנושא נגישות. כל ביקורת שהנציבות מעבירה לרש"ת, זוכה להתייחסות ומטופלת באופן מיידי. על מנת לשפר ולשמר את תנאי הנגישות לאוכלוסייה המוגבלת, רש"ת שוכרת שירותים של יועץ פרטי לנגישות והוא מפקח ומבקר את הפעילות השגרתית ואת המתקנים הפיסיים. סוגיות הדורשות התייחסות, מטופלות במלוא האחריות.

אתר האינטרנט
רשות שדות התעופה, הגוף האחראי על התעבורה האווירית של אזרחי מדינת ישראל, רואה באתר האינטרנט כלי מסייע וערוץ חשוב למתן שירות לציבור, לרבות זה עבורו נדרש להנגיש ערוצי שירות אשר יקלו עליו את השימוש ויהיו זמינים לכל אזרח באופן שוויוני וצודק.
רשות שדות התעופה שיפרה ושדרגה את אתר האינטרנט שלה והפכה אותו לזמין, ידידותי, נוח ונגיש לגלישה לאנשים עם מוגבלות, בין אלה מוגבלויות ניידות, ראייה, שמיעה ואחרות. מטרת ההנגשה לאפשר לגלוש בנוחות, קלות ונגישות.
אתר האינטרנט הונגש לפי הנחיות בתקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), תשע"ג-2013, סעיף 35 להנגשת שירותי האינטרנט ובהתאם לקווים המנחים בתקן הישראלי 5568 להנגשת האינטרנט וברמה AA.

 • האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות.
 • האתר מותאם לצפייה בדפדפנים מודרניים ומותאם לתצוגה במגוון מסכים ורזולוציות.
 • הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפנים Firefox ו- Chrome.
 • האתר מותאם לגולשים המשתמשים בתוכנות קורא מסך. אנו ממליצים לשימוש בתוכנת NVDA העדכנית ביותר.

הרשות פועלת באופן שוטף לשמר ולתחזק את הנגישות באתר. עם זאת במידה ונתקלתם בבעיה באתר, או כל קושי אחר בתפעול ו/או יש לכם הצעת שיפור אנא צרו קשר דרך רכזת הנגישות ונשמח לסייע ולהשתפר. פרטי הרכזת למטה.

הנחיות שימוש באתר

 • האתר מספק מבנה סמנטי להשתמש בכפתור ה TAB לשם מעבר לאזור\רכיב הבא, SHIFT+TAB יחדיו, לשם חזרה לאזור\רכיב קודם ו ENTER לשם הפעלה של רכיב או כניסה של אזור, לחצו על החצים לשם בחירה מאזור עם בחירה מרובה ו SPACE לשם בחירה.
 • שינוי גודל הגופן על ידי שימוש במקש Ctrl וגלגלת העכבר.
 • התוכנה תתריע בפניכם בעת התחלת הפעלתה, בכל עמוד שיוצג בפניכם, יש להמתין לסיום העלאת העמוד.
 • צבעי האתר בעלי ניגודיות גבוהה לשיפור הקריאות לאנשים עם לקות ראיה.

 

רכזת נגישות הרשות
הנהלת רשות שדות התעופה השקיעה משאבים רבים בהנגשת הטרמינלים, מעברי הגבול ואתר האינטרנט. בכל נושא של נגישות נשמח שתצרו קשר.
גליה פלד-זכאי – ממונה נגישות
דוא"ל:  GaliaPe@iaa.gov.il
טלפון: 03-9755555

 

 

 

הצהרת הנגישות עודכנה בתאריך 03/01/2022