ברשימות הבחירה, ניווט עם החצים למעלה ולמטה בין האפשרויות

תערוכת "ישראל היפה בירוק"

תערוכת "ישראל היפה בירוק" מוצגות 0 תוצאות

תערוכת "ישראל היפה בירוק" הינה תערוכת צילומים ייחודית, המתעדת את מגוון הפלורה הארץ ישראלית והיא הוצגה לאורך השדירה המובילה אל אולם הדיוטי פרי בנתב"ג.
המועצה לישראל יפה יזמה והפיקה תערוכה חדשה לצילומי טבע בשם: "ישראל יפה בירוק" ובשיתוף פעולה עם רשות שדות התעופה הוצגה התערוכה בשדירה המובילה אל אולם הדיוטי פרי. למעלה מ-15 מיליון איש צפו בתערוכה לאורך שנה שלמה.

כאמור הוקדשה התערוכה לטבע הארץ ישראלי וכללה 47 צילומי צמחייה אמנותיים מרהיבים, שנבחרו בקפידה על ידי מומחי בוטניקה מישראל כשצוות אוצרים אמונים על הצגתה. הצילומים מציגים את מגוון הפלורה בנופי ישראל לאורך עונות השנה השונות. בין הצמחים ניתן היה לצפות ברקפת המצויה - הפרח הלאומי של ישראל, מקור חסידה גדול - בעל הפרחים הגדולים הכחולים, הכרכום הצהבהב הנדיר והמוגן מצפון הארץ, ועוד צמחים רבים הפורחים על רקע נופי אופייני.

לדברי אשל סגל, מנכ"ל המועצה לישראל יפה: "התערוכה לוקחת את הנוסעים למסע בין מגוון הצבעים ומרקמי הנוף להם אחראיים צמחי ישראל. הקונספט של התערוכה בנוי סביב מה שמתברר כקיבוץ גלויות של הצמחייה בישראל; כאן נפגשים צמחים ממוצא שונה, מיבשות שונות ומאקלים שונה, ויוצרים את נופיה האופייניים של ישראל, מה שמזכיר מאד את כור ההיתוך של הנוף האנושי כאן".

לדברי תא"ל (מיל') שמואל זכאי, מנהל נמל התעופה בן גוריון, "מדובר בפרויקט ייחודי כחלק משירות לציבור הנוסעים בזכותו אנו מאפשרים לתיירים ואזרחי ישראל להיחשף ליופייה של הארץ ולהישגיה בתחומים שונים".
התערוכה נבנתה במשך שלושה ימים, במהלכה הוצגו צילומי ענק, בגובה מטר וחצי ואורכם נע בין 2 ל-3 מטר, לאורך השדירה המובילה אל הדיוטי פרי. הצילומים, המלווים בהסבר פרטני לכל תמונה ומקטע, מספרים את סיפור נופי ארץ ישראל לנוסעים בדרכם אל מדינת היעד כאשר מגוון הנופים ואזורי האקלים המיוחד למדינה מלווים אותם.

אוצר התערוכה והיועץ המדעי הוא ד"ר אורי פרגמן ספיר, המדען הראשי של הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים. התערוכה הוצגה בשנת 2015.

 

 

תמונות מהתערוכה:

יחנוק המדבר - מורי כהן
יחנוק המלחות - אורי פרגמן ספיר
מרבדי כלנית מצויה - אייל ברטוב
סביון אביבי - אייל ברטוב
סילון קוצני - מורי כהן
צבעוני המדבר - אורי פרגמן ספיר
צפצפת הפרת - אייל ברטוב
רקפת מצויה - אורי פרגמן ספיר
שדה תורמוס ההרים - אייל ברטוב
שושנת יריחו האמיתית - אייל ברטוב
שיטה סוככנית ים המלח - אייל ברטוב
שמשון הדור - אייל ברטוב
דום מצרי - אייל ברטוב
אלון התולע - אורי פרגמן ספיר
אפרסמון יפני - אייל ברטוב
אשל הפרקים - אורי פרגמן ספיר
ברקן סורי - איילת נויפלד
תמר מצוי - אייל ברטוב
חבצלת החוף - אייל ברטוב
חבצלת המדבר - אורי פרגמן ספיר
חרוב מצוי - אורי פרגמן ספיר