ברשימות הבחירה, ניווט עם החצים למעלה ולמטה בין האפשרויות

תערוכת מדע, טכנולוגיה וחלל

על התערוכה מוצגות 0 תוצאות

תערוכת "תגליות ופיתוחים ישראליים שהשפיעו על העולם" הוצגה בשנת 2016 .
בשדירה המובילה אל אולם היוצאים בטרמינל 3 הושקה תערוכה חדשה, ראשונה מסוגה, בנתב"ג.
בתערוכה הוצגו כ- 60 תמונות ענק מקוריות המציגות לראווה תגליות ופיתוחים טכנולוגיים ומדעיים ישראליים, כאלה שהיו לפורצי דרך והשפעתה הייתה בינלאומית על פני הגלובוס.
התמונות מגוללות את ההיסטוריה של המפעל הטכנולוגי והמדעי בישראל טרם קום המדינה. כל אחת מהתמונות מייצגת שנות דור של מחקר ופיתוח בתחומי המדע והטכנולוגיה השונים, אשר שינו באורח משמעותי את פני האנושות כולה, שיפרו את איכות החיים, את תוחלת החיים שלה ותרמו להתפתחות ולשגשוג בתחומי החיים השונים החל בכלכלה דרך הרפואה וכלה בתזונה ובתרבות.
התערוכה מקנה למדינת ישראל עוד הזדמנות להציג את היותה מדינה מתקדמת, הנמצאת בקדמת המדע העולמי יחד עם מדינות העולם המפותחות ביותר. לציבור נפתח צוהר דרכו יוכל להתרשם מתרומת המדינה לקדמה, ממיטב המוחות היהודיים שהיו לחוקרים ולמדענים בעלי שם עולמי דוגמת אלברט איינשטיין ואחרים, שאלמלא השפעתם המכרעת על תחומי החיים השונים, לא היתה האנושות מגיעה להישגים הכבירים אליהם הגיעה.
בנוסף לתערוכה, פזורים באולם היוצאים מיצגי מדע חווייתיים להנאה ולהעשרת הידע.
עד היום, רק שלוש מעצמות נחתו על הירח, באולם היוצאים מוצג דגם החללית הישראלית הראשונה, החללית "בראשית" אשר טסה לירח באפריל 2019 וצפויה הייתה להפוך את ישראל למדינה הרביעית בעולם שנחתה עליו.
כשל באחד ממדי התאוצה של החללית, גרם לשרשרת אירועים ולאפקט שהוביל לכיבוי המנוע החללית שוגרה בהצלחה אך כשלה בנחיתה. למרות הכישלון להשיג נחיתה רכה, ישראל היא עדיין המדינה השביעית מבין מדינות העולם וסוכנויות החלל, אשר הצליחה להקיף את הירח, ולשגר בהצלחה אובייקט אל פני השטח שלו.
מיצג נוסף הוא זה ממכון דוידסון לחינוך מדעי עם "אפליקציית המח". אפליקציה חינמית ואינטראקטיבית המספקת אתגר חינוכי-מדעי באמצעות משחק תחרותי.
מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מציג גם הוא את הפסל הקינטי-אינטראקטיבי בדמות מטוטלת המציירת באמצעות אלומת לייזר, צורות ליסאז'ו מחזוריות, מרהיבות על גבי משטח פוטוכרומי,
כן מוצג המיצג "מרוץ הטיפות" - פיתוח משטח דוחה קרח המבוסס על "אפקט הלוטוס" בעל תכונת ה"ניקוי העצמי" של המשטח, טכנולוגיה המבוססת על הרכב דוחה מים קיצוני (סופר-הידרופובי) המצוי בטבע, בין השאר קיים גם בעלי הלוטוס.
http://ex.most.gov.il

תמונות מהתערוכה:

ורשל ולויט
ים המלח
מובילאיי
עגבניות שרי
עדה יונת
אינטל
אקסלון
דוכיפת
דיסק און קי
וויז
ונוס