ברשימות הבחירה, ניווט עם החצים למעלה ולמטה בין האפשרויות

70 שנים לכנסת - הכנסת מעצבת את פני החברה

על התערוכה מוצגות 0 תוצאות

תערוכת "70 שנים לכנסת - הכנסת מעצבת את פני החברה״

רשות שדות התעופה גאה לארח את התערוכה המציגה 70 שנות עשיה של הכנסת, סמל הדמוקרטיה הישראלית.
התערוכה כוללת 50 תמונות של התרחשויות היסטוריות בכנסת וכן מבט אחר על חקיקת הכנסת לאורך השנים.
התערוכה מספרת את הסיפור של ישראל מזווית קצת אחרת; כי יש לפחות שבעים אפשרויות להתבונן על שבעים שנות העצמאות של מדינת ישראל, אבל יש רק צומת אחד שבו כל הדרכים האלו נפגשות: בכנסת.
כפי שאמר יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין: "הכנסת היא המקום שבו אנחנו שואלים את עצמנו את השאלות הנוקבות ביותר, ובו אנחנו משיבים את התשובות הכנות ביותר. הכנסת היא תיבת התהודה של התקוות שלנו, של השאיפות שלנו, של החלומות שלנו - והיא גם המקום שבו החלומות האלו מתגשמים. לפעמים קצת קשה לראות את זה; לפעמים הכנסת מתכסה בְּאַבַק של ויכוחים, של צעקות, של אינטרסים. אבל בכל יום כשאני מגיע לכנסת ונכנס למליאה, יש רגע אחד שאני אומר לעצמי: לפני הכל ואחרי הכל, כאן, בכנסת, אחרי אלפיים שנות גלות ונדודים, העם היהודי שוב יכול לעצב את גורלו במו ידיו. זה אומר הכל; זה שווה הכל".

כל תמונה בתערוכה מתמקדת באירוע או חוק וסביר שכל אחד ימצא את התמונה שאתה הוא יכול להזדהות.
התערוכה שנעשתה בשיתוף לשכת העיתונות הממשלתית והתמונות נחלקות לשתי קטגוריות:

  • התרחשויות היסטוריות בכנסת: רגעים מכוננים ונדירים שתועדו במשכן. כגון: ביקור סאדאת, הצבעה לבחירות הראשונות לכנסת, ארונו של הרצל מחוץ למשכן הכנסת הישן בתל אביב על רקע גלי הים, האמן מארק שאגאל מעטר את שטיח הענק בטרקלין המשכן, יו"ר הכנסת שפרינצק סוקר את משמר הכנסת שעות ספורות לפני מותו, הפגנה נגד השילומים מגרמניה, ארונו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל מוצב ברחבת המשכן ועוד.
  • חקיקה ממבט אחר: צלמי הכנסת ולשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ) נתבקשו לתת ביטוי ויזואלי יצירתי לחוקים שונים שחוקקה הכנסת לאורך השנים. כך התקבלו תמונות יפהפיות הממחישות את חוקי השבות (עולה חדש מנשק את אדמת הארץ מתחת לכבש מטוס), שיווי זכויות האישה (טייסת חיל האוויר על רקע מסוק), חוק הדגל (דגל ישראל נתפר בעבודת יד במתפרה ישראלית), הגנת חיות הבר (שחרור נשר לטבע), שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (עובדי ארגונים שונים ועובדי כנסת במדים ייצוגיים בצילום קבוצתי במליאת הכנסת), חוק אוויר נקי (דמות ילד על רקע שמיים תכולים ועננים) ועוד.

 

תמונות מהתערוכה:

עולים מאתיופיה יורדים מכבש המטוס בשדה
ל‘, טייסת מסוקים, חיל האוויר, צה “ל
נציג משמר הכנסת במחנה ההשמדה אושוויץ
מפגש של שלוש הדתות בעיר העתיקה בירושלים
הצבעה בבחירות הראשונות
היערכות לבחירות בצה “ל
נשיא ארצות הברית ביל קלינטון מניח זר על הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל בביקורו הממלכתי בכנסת
משמר הכנסת צועד ברחבת הר הרצל בחגיגות 50 שנה למדינה
ייצור דגל המדינה במתפרה בירושלים