חיפוש באתר
 

נמל התעופה החדש של אילת על שם אילן ואסף רמון נבנה באתר תמנע


נמל התעופה של אילת ע"ש אילן ואסף רמון מתוכנן להחליף את נמלי התעופה אילת ועובדה והוא נבנה באתר תמנע כנמל תעופה בינלאומי ופנים-ארצי, במרחק של כ- 19 ק"מ צפונית לעיר אילת.
נמל התעופה החדש יהווה את השער האווירי הדרומי של מדינת ישראל והוא ישרת בעיקר את התיירות הפנים ארצית והבינלאומית לעיר אילת ולאתרי הנופש בדרומה של המדינה: מצפה רמון (מרחק של כ- 130 ק"מ)  וים המלח (מרחק של כ- 180 ק"מ).
הנמל ע"ש אילן ואסף רמון הינו פרויקט לאומי ייחודי בשל היותו נמל התעופה הבינלאומי והפנים-ארצי הראשון בישראל אשר מתוכנן ונבנה מן המסד ועד לטפחות.
בנמל מתוכנן מסלול המראה ונחיתה באורך של 3,600 מ"ר, אשר יאפשר המראה של מטוסי סילון גדולים לכל יעד כמעט. כמו כן מתוכננים בנמל: מסלול הסעה, רחבות חנייה, מרכז אנרגיה מתקדם, מערכת מיון מזוודות בטכנולוגיה חדישה ומתקדמת, תחנת כיבוי אש ואזורי תפעול ותמך מודרניים על פי סטנדרטים בינלאומיים.
גובהו של מגדל הפיקוח יהיה 45 מ"ר והוא מתוכנן ומוקם בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים מתקדמים.
בנמל מתוכננות 9 רחבות חנייה למטוסי סילון בינוניים ורחבי גוף ובנוסף תהיינה גם רחבות חנייה למטוסי טורבו-פרופ (Turboprop) ולמטוסים לתעופה קלה.
הטרמינל לנוסעים בנמל יהיה רחב ממדים, על שטח של כ- 30,000 מ"ר ויתן מענה לכ- 1.8 מיליון נוסעים בשנה ברמת שירות גבוהה, עם מגוון שטחי מסחר, הסעדה וחנויות דיוטי פרי.
רחבות חניה לכלי רכב פרטיים וציבוריים מתוכננות על שטחים נרחבים לשירות ציבור הנוסעים ולבאי הנמל.
2017 היא השנה בה מתוכנן הנמל להיפתח ולפעול אחרי מיצוי תהליכי הסמכה והרצה.Airport Ilan and Asaf Ramon Timna.png 

Timna1.png.jpg