חיפוש באתר
 

הצהרת נגישות

הנגשת אתר האינטרנט של רשות שדות התעופה לאנשים עם צרכים מיוחדים:

רשות שדות התעופה, הגוף האחראי על התעבורה האווירית של אזרחי מדינת ישראל, רואה באתר האינטרנט כלי מסייע וערוץ חשוב למתן שירות לציבור, לרבות זה עבורו נדרש להנגיש ערוצי שירות אשר יקלו עליו את השימוש ויהיו זמינים לכל אזרח באופן שוויוני וצודק.

ברשות שדות התעופה רואים חשיבות רבה במתן שירות שוויוני לכלל באי הנמל ובפרט לנוסעים נעזרים ולקהל עם צרכים מיוחדים. בשל כך, מחויבת הרשות לנגישות הפיסית בכל אחד ממתקניה ובשירותים הטכנולוגיים שהיא מציעה לאזרח ולתייר. בכל מתקני רש"ת, לרבות במעברי הגבול היבשתיים ובשדות התעופה הפנים ארציים, מערך החניונים מונגש לנוסעים נעזרים, עם מעברים מורחבים, מדרכות משופעות ומקומות חנייה קרובים, מיועדים ומסומנים. אולמות בתי הנתיבות והמסופים מונגשים פיסית עם מעברים מורחבים, שירותים מותאמים ודלפקים מונמכים. כמו כן, ניתנת האפשרות לציבור עם צרכים מיוחדים לקבל, בכל אחד ממתקני רש"ת, סיוע אנושי וטכני.

רשות שדות התעופה מבוקרת על ידי נציגי הנציבות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, הכפוף למשרד המשפטים בנושא נגישות. כל ביקורת שהנציבות מעבירה לרש"ת, זוכה להתייחסות ומטופלת באופן מיידי. על מנת  לשפר ולשמר את תנאי הנגישות לאוכלוסייה המוגבלת, רש"ת שוכרת שירותים של יועץ פרטי לנגישות והוא מפקח ומבקר את הפעילות השגרתית ואת המתקנים הפיסיים. סוגיות הדורשות התייחסות, מטופלות במלוא האחריות.

רשות שדות התעופה שיפרה ושדרגה את אתר האינטרנט שלה והפכה אותו לזמין, ידידותי ונוח לגלישה למען אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים הנובעים מלקויות שונות כמו לקויות קוגניטיביות, קוצר רואי, עיוורון, לקויות שמיעה וכמובן לאוכלוסייה הנמנית על גיל הזהב.

הנהלת רש"ת השקיעה משאבים רבים בהנגשת אתר האינטרנט. גולשים הנתקלים בבעיה מיוחדת באתר, או בקשיים בזמינות הגלישה מוזמנים לפנות עם הצעות ובקשות לכתובת בדוא"ל:

PnyotNatbag@iaa.gov.il

קישורים שימושיים:

לאתר נגישות ישראל
אתר משרד התיירות - תיירות לנכים
אתר נגיש לכל
אתר עזרה מציון
יד שרה
מ.י.ל.ב.ת

חרף כל הנאמר לעיל, טרם נמצא על ידינו הפתרון הטכנולוגי לבעיה נקודתית אחת באתר ולהלן תיאור והסבר על המידע החלופי לה:
גלריית הסרטים איננה נתמכת בקוראי מסך. אנו שוקדים בימים אלו על מציאת פתרון חלופי שישולב באתר  
בהקדם האפשרי.​