חיפוש באתר
 

תערוכת מדע, טכנולוגיה וחלל

תערוכת "תגליות ופיתוחים ישראליים שהשפיעו על העולם"
בשדירה המובילה אל אולם היוצאים בטרמינל 3 הושקה תערוכה חדשה, ראשונה מסוגה, בנתב"ג.
בתערוכה כ-  60 תמונות ענק מקוריות המציגות לראווה תגליות ופיתוחים טכנולוגיים ומדעיים ישראליים, כאלה שהיו לפורצי דרך עם השפעה בינלאומית על פני הגלובוס.
התמונות מגוללות את ההיסטוריה של המפעל הטכנולוגי והמדעי בישראל עוד בטרם קום המדינה. כל אחת מהתמונות מייצגת שנות דור של מחקר ופיתוח בתחומי המדע והטכנולוגיה השונים, אשר שינו באורח מהפכני את פני האנושות כולה, שיפרו את איכות החיים, את תוחלת החיים שלה ותרמו להתפתחות ולשגשוג בתחומי החיים השונים החל בכלכלה דרך הרפואה וכלה בתזונה ובתרבות.
התערוכה מקנה למדינת ישראל עוד הזדמנות להציג את היותה מדינה מתקדמת, הנמצאת בקדמת המדע העולמי
יחד עם מדינות העולם המפותחות ביותר. לציבור נפתח צוהר דרכו יוכל להתרשם מתרומת המדינה לקדמה, ממיטב המוחות היהודיים שהיו לחוקרים ולמדענים בעלי שם עולמי דוגמת אלברט איינשטיין ואחרים, שאלמלא השפעתם המכרעת על תחומי החיים השונים, לא היתה האנושות מגיעה להישגים אליהם הגיעה.
לצד התערוכה, פזורים באולם היוצאים מיצגי מדע חווייתיים להנאה ולהעשרת הידע. עד היום, רק שלוש מעצמות נחתו על הירח; בכניסה לאולם היוצאים,  מצד ימין, מוצג דגם החללית הישראלית הראשונה של עמותת spaceil המתוכננת לטוס לירח לקראת סוף שנת 2017 וצפויה להפוך את ישראל להיות למדינה הרביעית שתנחת עליו.
מיצג נוסף הוא זה של מכון דוידסון לחינוך מדעי עם "אפליקציית המח". אפליקציה חינמית ואינטראקטיבית המספקת אתגר חינוכי-מדעי באמצעות משחק תחרותי.
מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מציג גם הוא את הפסל הקינטי-אינטראקטיבי בדמות מטוטלת המציירת באמצעות אלומת לייזר, צורות ליסאז'ו מחזוריות, מרהיבות על גבי משטח פוטוכרומי,
כן מוצג המיצג "מרוץ הטיפות" - פיתוח משטח דוחה קרח המבוסס על "אפקט הלוטוס" בעל תכונת ה"ניקוי העצמי" של המשטח, טכנולוגיה המבוססת על הרכב דוחה מים קיצוני (סופר-הידרופובי) המצוי בטבע, בין השאר קיים גם בעלי הלוטוס.

http://ex.most.gov.il/

ביחד, נגד הפקקים – Waze

אינטל

מובילאיי

דיסק און קי

אקסלון

ים המלח

ריוולק

עגבניות שרי

עדה יונת

ורשל ולויט

דוכיפת

ונוס