חיפוש באתר
 

אודות

שדה התעופה הרצליה נמצא בלב יישוב עירוני וגובל ביישובים מאוכלסים כמו כפר שמריהו ורעננה. משום כך, הפעילות בשדה דורשת תיאום והקפדה על נוהלים ובטיחות, כמו גם שמירה על איזון נכון המתחשב בתושבי הסביבה. השדה מופעל על פי תקנים בינלאומיים וכולל שירותי פיקוח טיסה וכיבוי אש והצלה. התנועה האווירית מגוונת ומאפשרת פעילות כמו; טיסה פרטית וקלה, מוניות אוויר, טיסות לפעילות חקלאית ובתי ספר לטיסה.
בתכנון העתידי הרחבה של עמדות החניה למטוסים ולמכוניות, מסעדה ואולם אורחים שיהווה בסיס מרכזי לתלמידי בתי הספר לטיסה ולעובדים.

היסטוריה

בשלהי 1947 עם פרוץ מלחמת השחרור, הוקם שדה התעופה הרצליה שייעודו היה לשמש מנחת צבאי לטייסת קרב. עם תום המלחמה הפך למנחת חקלאי אשר ריכז את פעילות הטיסה והאחזקה של החקלאיים בארץ ישראל.
ברבות השנים הפך השדה לבסיס מרכזי ללימודי טיס ולפעילות מגוונת ורחבה בתעופה הפרטית והקלה. בשדה הוקמו בתי ספר לטיס, נוספו מטוסים פרטיים, נסללו עמדות חנייה, מסלול הנחיתה וההמראה הוארך והוקמו מגדל פיקוח ותחנת כיבוי אש, בהתאם לתקנים.
מאי 1978 רשות שדות התעופה בישראל מקבלת את האחריות לניהול ותפעול השדה.

כיום מציע השדה שירותים לפעילות ענפה ומגוונת, בכלל זה לימודי טייס וסימולטור, לימודי תיאוריה, פעילות של טיסות פרטיות בשבתות, השכרת מטוסים ומסוקים לטיסות פרטיות, צילומי אוויר ושירותים למוניות אוויר.

שעות פעילות

ימים א' עד ה' -  06:30 עד אור אחרון.
יום ו' וערבי חג –  07:30 -  14:00 ומהשעה 16:00 עד אור אחרון.
ערבי חג (ערב ראש השנה, סוכות, שמחת תורה ופסח) –  07:30 - 14:00 ומהשעה 16:00 עד שעה לפני אור אחרון.
שבתות וחגים – 09:00 - 14:00 ומהשעה 16:00 עד אור אחרון.
לשכת מנהל השדה פתוחה בימים ראשון עד חמישי בין השעות: 08:00 - 16:00. ​